Ірпеню пропонують увійти до складу агломерації

КМДА прагне об’єднати столичні міста-сателіти до 2025 року під величезним транспортним і управлінським куполом.

У Києві 21 лютого відбулась зустріч голів міст-супутників Києва, де обговорили проблеми та умови утворення агломераційного союзу. 

У Київській міській держадміністрації вважають, що від такого об’єднання виграють всі: місцеве самоврядування і населення. Лист-пропозиція щодо створення нової великої адміністративної одиниці надійшов 10 містам (Ірпінь, Буча, Бориспіль, Боярка, Бровари, Васильків, Вишгород, Вишневе, Обухів, Українка), 8 селищам (Ворзель, Гостомель, Коцюбинське, Глеваха, Калинівка (Броварський район), Калинівка (Васильківський район), Козин, Чабани) та понад 50 селам.

У 2018-му році в КМДА гучно заявили про перспективність агломерації навколо столиці, бо 15 грудня 2017 року комісія Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків погодила проект рішення № 08 / 231-2656 / ПР від 26 листопада «Про ініціювання створення місцевої асоціації «Київська агломерація». Проект назвали «Великий Київ» за аналогією з Метрополією Великого Парижа. 

Що пропонується.
У лютому 2019 року в інтерв’ю UBR перший заступник голови КМДА Микола Поворозник пояснив, що як показує європейський досвід, активна робота над створенням агломерації займає 5 років при наявності підтримки і знизу, і зверху. Зараз йде процес децентралізації, тому при створенні управлінської структури має бути встановлено чітке розмежування прав і обов’язків.
Чиновник висловив припущення, що без прийняття окремого закону про агломерацію Великого Києва не обійтися, хоча паралельно і можна будувати проекти генерального плану розвитку агломерації. За його словами, є ймовірність, що для створення агломерації можуть вносити зміни і доповнення до Конституції України. Взагалі у КМДА відзначається, що проектом передбачено не поглинання Києвом сателітів, а взаємовигідна співпраця.
 
На думку київської влади, об’єднання столиці з прилеглими територіальними громадами дозволить залучити інвестиції, прискорить економічний і соціальний розвиток територій, а також покращить транспортне сполучення між ними. При цьому повноваження органів місцевого самоврядування залишаються такими ж, як і до вступу в асоціацію. Статус населених пунктів теж не змінюється, а кордони об’єднання є умовними і не збігаються з адміністративно-територіальним поділом. У агломерації, як правило, діє єдиний порядок планування території та економічного розвитку, культури і туризму, створення і використання загальної системи комунальної інфраструктури (водопостачання, каналізації, поводження з відходами тощо).

Джерело: Вісті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *