10 вірних способів повернути білизну пластику

Сьогодні ми вже перестали помічати оточуючі нас вироби з пластику, адже він багато в чому замінив метал, дерево, скло аж до деталей машин і механізмів. Незважаючи на його можливості і універсальні характеристики, він має досить неприємну властивість – жовтіти під впливом сонячних променів і тепла. Наступні 10 надійних способів допоможуть повернути первісну білизну всім пластиковим поверхням без особливих витрат і праці.

Хоч в моді нині вироби з натуральних матеріалів, але пластик до такої міри увійшов в наше життя, що ми його навіть не помічаємо, поки він не втратить первісний вигляд. Така популярність обумовлена не тільки дешевизною і доступністю, але і його неперевершеними характеристиками: міцність, зносостійкість, водонепроникність, стійкість до агресивних середовищ. Але, незважаючи на всю універсальність, він теж вимагає правильного догляду, і якщо вже трапилася така неприємність – проступила жовтизна, то своєчасно треба з нею боротися.

Але для початку пару слів про те, як правильно доглядати за пластмасовими виробами, щоб потім менше було проблем з усуненням неприємних наслідків недбайливого господарювання:

– не курити в кімнаті з оргтехнікою, пластиковими вікнами і панелями, а також іншими пластмасовими предметами і виробами;
– для усунення забруднень не можна користуватися миючими засобами з будь-яким абразивом в складі;
– для миття використовувати тільки м’які губки або щітки, а також тканинні серветки без жорсткої основи;
– після очищення від пилу, бруду або жиру протирати вироби антистатиком або користуватися спеціальними миючими та очисними засобами, призначеними для пластмасових виробів;
– після кожного миття гарненько витирайте досуха всі поверхні, адже мокрий пластик має властивість притягувати пил, а ваші зусилля будуть марні.

Наступні поради допоможуть повернути пластику первісну білизну, якщо він не старший за вашу бабусю або поки не відбулися незворотні структурні зміни.

Головне, пам’ятайте, що всі ці засоби дуже згубно можуть вплинути на ваше здоров’я і працювати без рукавичок не можна, також всі маніпуляції проводити краще в провітрюваному приміщенні і уникати попадання в очі і рот, особливо якщо працюєте з агресивними хімічними речовинами! Почнемо з копійчаних засобів, які є в кожному будинку, або придбати які не складе великих труднощів.

1. Миючий засіб для посуду або господарське мило

Цей спосіб допоможе позбутися від жовтизни, викликаної не застарілим жировим нальотом або кіптявою. Для цього досить намилити миючим засобом або господарським милом губку, м’яку щітку або серветку і гарненько натерти пожовклу поверхню. Дати постояти 10-15 хвилин, ретельно промити і витерти сухим рушником.

Таке очищення від жирових відкладень і бруду в обов’язковому порядку треба проводити перед усіма наступними способами відбілювання!

2. Кальцинована сода і пральний порошок

Таким чином можна вибілювати дрібні пластмасові вироби. Для цього необхідно взяти 1 столову ложку кальцинованої соди, стільки ж будь-якого прального порошку, розчинити їх в 1 літрі теплої води. В отриманому розчині замочити пожовклі предмети на 10-12 годин. Після цього гарненько потерти губкою або серветкою і помити під проточною водою. Якщо треба збільшити обсяг води, то не забудьте дотримуватися пропорцій.

3. Відбілювачі, що містять хдор або засоби для виведення плям

Застосовувати такі засоби треба дуже акуратно і обережно (не забудьте про засоби індивідуального захисту і намагайтеся уникати вдихання парів). Звичайно, беремо не чисту хлорку або білизну, а відбілювачі які містять хлор або засоби для виведення плям в розрахунку 1 столова ложка на 1 літр води. У цьому розчині замочуємо пластикові елементи на 10-12 годин, потім ретельно промиваємо і не забуваємо витирати.

4. Оцтова есенція 70-80%

За допомогою цього потужного засобу добре вибілювати невеликі ділянки. Для цього треба змочити нерозбавленою оцтовою есенцією ватний диск або бавовняну серветку і протерти пожовклі плями (всі маніпуляції проводити в гумових рукавичках і в добре провітрюваному приміщенні!). Потім все протріть змоченою в чистій воді губкою або ганчіркою.

5. Різноманітні спирти

Завдяки тому, що пластик не вступає зі спиртовими розчинами (метанолом, етанолом, ізопропанолом і ін.) в хімічну реакцію, їх можна сміливо використовувати для відбілювання пожовклих плям. Але щоб бути впевненим в успішному результаті, краще перевірити реакцію тієї або іншої пластикової поверхні на таку радикальну речовину. Для цього пройдіться (в гумових рукавичках!) по самій непомітній ділянці, змоченим в спирті ватним диском, якщо все обійшлося – значить, сміливо можете протирати всі пожовклі місця. Змивати спиртові розчини не потрібно, а ось приміщення провітрити треба обов’язково.

6. Перекис водню (3%) і окислювач для освітлення для волосся (6-9%)

Якщо все не зовсім запущено, то досить буде і самого перекису водню, яким протираємо всі пожовклі місця ватним диском або губкою (залежить від площі). Однією процедурою тут не обійтися, таких маніпуляцій треба провести від 3 до 5. Якщо результат вас все-таки не влаштує, то до 1 літру води додайте по 2 ст. ложки перекису водню і освітлювача для волосся, змоченою губкою гарненько протріть (в рукавичках!) поверхню і її білизна знову буде радувати вас як раніше. 

7. Пергідроль (30% водний розчин перекису водню)

Цей препарат можна купити в будь-якій аптеці, але при роботі з ним проявляти особливі заходи безпеки – уникати попадання в очі і працювати в товстих гумових рукавичках. Якщо це готовий розчин, то просто намочіть м’яку губку і протріть кілька разів пожовклі місця, потім гарненько змийте водою (будьте уважні, пергідроль має властивість сильно нагріватися!). Якщо це таблетована форма (гідроперит), то розведіть, як зазначено в інструкції і виконайте те ж саме. 
Раптом вас результат не порадував, то до 1 літру води додайте 2 ст. ложки пергідролю 30% і стільки ж відбілювача або засобу для виведення плям (стежте за тим, щоб пергідроль під час роботи не нагрівався!). Якнайобережніше гарненько обробіть сильно забруднені або пожовклі поверхні. Потім протріть все губкою змоченою в чистій воді, а після насухо. Такий спосіб якнайкраще зарекомендував себе при чищенні внутрішньої поверхні мікрохвильової печі.

8. Ацетон

В даному випадку найнебезпечніший для вашого пластика препарат, який здатний розчинити деякі види пластмас. Щоб уникнути такого роду ушкоджень, змочіть ватний диск в ацетоні і на маленькій ділянці в непомітному місці швидким рухом зробіть кілька мазків, якщо все обійшлося – значить активними рухами зверху вниз, протріть пожовклі місця, а після, гарненько промийте водою. Тільки пам’ятайте про провітрюванні і роботу в товстих гумових рукавичках!

9. Спрей-очищувач, кремоподібні засоби і спеціальні пасти для пластику

Величезна різноманітність засобів для чищення пластикових виробів випускає хімічна промисловість. Виробники спеціальних спреїв-очищувачів обіцяють не тільки якісну очистку поверхонь, але і захист усіх видів пластику від бруду, завдяки захисній плівці, яка утворюється після нанесення.

Засоби у вигляді різноманітних кремів не мають абразивних компонентів, тому дбайливо очистять і продезинфікують всі пластикові поверхні.
Спеціальні пасти не тільки відчистять поверхню, але завдяки поліруючим властивостями приберуть дрібні подряпини і нерівності або шорсткості. Для цього буде достатньо нанести на чисту бавовняну серветку достатню кількість пасти і інтенсивними круговими рухами втирати в потрібну поверхню 2-3 хвилини.

Перш ніж проводити очистку пластикових поверхонь будь-яким з перерахованих засобів, потрібно прибрати пил і бруд за допомогою спеціальної тканинної серветки якщо це оргтехніка. Якщо ж ні – то добре вимити, як описувалося в 1 пункті, а потім на чисту ганчірку нанести обраний засіб і ретельно протерти всі потрібні поверхні.

10. Спеціальні серветки для догляду за оргтехнікою

Застосування такого роду серветок не тільки допомагає підтримувати пристойний зовнішній вигляд оргтехніки, а й прекрасно справляється із застарілими забрудненнями. Звичайно їх можна застосовувати і для очищення будь-яких інших пластикових поверхонь, ефективність їх незаперечна, єдине, що багатьох зупиняє – висока вартість.

Бувають ситуації, коли якість пластика спочатку бажала бути кращою або вже відбулися явні структурні зміни чи то від часу, чи то від неправильної експлуатації. Тому жодне з перелічених засобів не принесло бажаного результату, тоді доцільно пожовклі поверхні просто пофарбувати білою аерозольною фарбою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *